Class of 2016

Free Spirit Class of 2016

Free Spirit Class of 2016 (Maria Bryk/Newseum)

Alabama

Emily Baucum, Sparkman High, Harvest

Alaska

Alanna Tarbox, Ketchikan High School, Ketchikan

Arizona

Sofia Blanco, Lake Havasu High School, Lake Havasu City

Arkansas

Jacob DeFay, Southside High School, Fort Smith

California

Ashley Anumba, Los Osos High School, Rancho Cucamonga

Colorado

Esteban Arellano, Standley Lake High School, Westminster

Connecticut

Channing Smith, Staples High School, Wetsport

Delaware

Sarah Proud, Wilmington Friends School, Wilmington

District of Columbia

Ella Feldman, Woodrow Wilson High School, Washington

Florida

Michael Katz, Dr. Michael Krop Senior High, Miami

Georgia

Mabel Tie, Athens Academy, Athens

Hawaii

Amy Nakamura, ‘Iolani School, Honolulu

Idaho

Olivia Tocher, Timberline, Boise

Illinois

Clyde Schwab, University of Chicago Laboratory Schools, Chicago

Indiana

Sydney Tomlinson, University High School of Indiana, Carmel

Iowa

Isabelle Robles, Iowa City West High School, Iowa City

Kansas

Adam Cole, Topeka High School, Topeka

Kentucky

Emily Liu, Paul Laurence Dunbar High School, Lexington

Louisiana

Nicholas Ashton, Saint Paul’s School, Covington

Maine

Megan Friel, Biddeford High School, Biddeford

Maryland

Ian Weiner, Severna Park High School, Severna Park

Massachusetts

Andrea Lirio, Newton South High School, Newton Centre

Michigan

Erykah Benson, Grosse Pointe South High School, Grosse Pointe Farms

Minnesota

Noor Qureishy, St. Paul Academy and Summit School, St. Paul

Mississippi

Chandler Carter, Madison Central High School, Madison

Missouri

Bennett Durando, Webster Groves High School, Webster Groves

Montana

Audrey Mostek, Glacier High School, Kalispell

Nebraska

Dylan Miettinen, Elkhorn High School, Elkhorn

Nevada

Alice Samberg, Robert McQueen High School, Reno

New Hampshire

Nicole Poitras, Hollis Brookline High School, Hollis

New Jersey

Peter Warren, Scotch Plains-Fanwood High School, Scotch Plains

New Mexico

Amali Gordon-Buxbaum, Sandia Preparatory School, Albuquerque

New York

Grace Fischer, Monroe Woodbury High School, Central Valley

North Carolina

Marin Wolf, Chapel Hill High School, Chapel Hill

North Dakota

Alexis Kerzman, Bismarck High School, Bismarck

Ohio

Emma Stiefel, Lakota East High School, Liberty Township

Oklahoma

Megan Hays, Bartlesville High School, Bartlesville

Oregon

Grace Masback, Catlin Gabel, Portland

Pennsylvania

Caleigh Sturgeon, Conestoga High School, Berwyn

Rhode Island

Jacob Maguire, North Kingstown Senior High School, North Kingstown

South Carolina

Francesca Mathewes, Wando High School, Mt. Pleasant

South Dakota

Corinne Stremmel, Brookings High School, Brookings

Tennessee

Anna Vento, St. George’s Independent School, Collierville

Texas

Sara Schleede, Allen High School, Allen

Utah

Ivan Webber, Payson High School, Payson

Vermont

Alexandre Silberman, Burlington High School, Burlington

Virginia

Catherine Raneses, West Potomac High School, Alexandria

Washington

Stephanie Smith, Mountlake Terrace High School, Mountlake Terrace

West Virginia

Douglas Soule, Bridgeport High School, Bridgeport

Wisconsin

Richard Sear, Wauwatosa West High School, Wauwatosa

Wyoming

Sara Cappiello, Cody High School, Cody